Muzeum Gier Wideo

Muzeum Gier Wideo
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

muzeum-gier-wideo-2Gry komputerowe aktualnie kojarzą nam się z grafiką przypominającą świat rzeczywisty, pełną dowolnością w kreowaniu wirtualnego świata, czy rozgrywkami w trybach wieloosobowych. Jednak branża gier wideo rozwijała się dość powoli, pierwsze produkcje w niczym nie przypominały obecnie tworzonych produkcji.
w 1947 roku została stworzona pierwsza gra wideo ? symulator pocisku rakietowego. Początkowo gry komputerowe powstawały głównie w ośrodkach akademickich, gdzie tworzono je na potrzeby sprawdzania wydajności prototypów komputerów. Gry komputerowe produkowano masowo dopiero po wprowadzeniu automatów do gier i pierwszych konsol. Zbyt obfite wytwarzanie gier niskiej jakości doprowadziło jednak w 1983 roku do załamaniu się branży.
Nowe otwarcie w grach wideo zostało zapoczątkowane przez Nintendo, które znaczącą poprawiło sytuację branży. Wraz z wprowadzeniem w latach 90. XX grafiki trójwymiarowej i trybu multiplayer, gry komputerowe zaczęły się upodabniać do aktualnie nam znanych produkcji. W Muzeum Gier Wideo możemy znacznie głębiej zapoznać się z fascynującą historią całej branży, poznając jej wzloty i upadki.

Pozostałe artykuły związane z rozrywką:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy dobrym pomysłem na prezent są edukacyjne zabawki dla dzieci i niemowląt?

View Results

Loading ... Loading ...

Podobne wpisy:

  • Tanie gry komputerowe

    Nie da się ukryć że ceny gier komputerowych przez wiele lat były bardzo wygórowane. Jeszcze kilkanaście lat temu za nową grę komputerową należało zapłacić od 120 do 150 złotych. W ostatnich latach sprawa wygląd już nieco lepiej ponieważ za nowe pozycje musimy zapłacić od około 70 do 90 złotych. Jednakże ogromną rewolucją w kwestii cen…

    Read more
  • Sklep perkusyjny

  • Jak poderwać dziewczynę? Komplementami!

  • Eventy prozdrowotne

  • PRZEJĘCIE